2011 m. balandžio 10 d., sekmadienis

Fraktalai

Jau keliatas žmogeliukų manęs klausė kas gi tai? Taigi, trumpai apie juos :)


Fraktalų piešimas tai žmogaus fizinės ir emocinės būsenos diagnostikos, prognozės bei korekcijos metodas. Šis metodas yra patrauklus, originalus, visiškai nesudėtingas ir prieinamas bet kuriam iš mūsų. Jis padeda giliau suprasti save, savo santykį su pasauliu, atskleisti kūrybiškumą, o, svarbiausia, suteikia galimybę koreguoti žmogaus vidinę būseną. Piešti fraktalus gali bet kas, bet kur ir bet kada. Tereikia lapo popieriaus, pieštukų (flomasterių, rašiklių) ir jūs jau esat pasiruošę dinaminei meditacijai! Užtenka vienos pamokos, kad galėtumėte pradėti savarankiškai piešti. Na, o jeigu yra noro, galima išmokti ir patiems! Kimbam į darbą! :)

FRAKTALINIO PIEŠINIO ATLIKIMO TECHNOLOGIJA 


Tam kad nupieštumėte piešinį – testą, būtina rami aplinka ir ne mažiau kaip valanda laisvo laiko.


BŪTINOS PRIEMONĖS:


1. Kuo daugiau įvairiausių atspalvių spalvotų pieštukų, flomasterių ir rašiklių.
2. A4 formato vatmano lapas.
3. Juodos spalvos rašiklis.


KAIP PIEŠTI:


1.Lapą prieš save pasidedame horizontaliai.
2.Rašiklį atremiame bet kurioje lapo vietoje-taip pasirenkamas piešinio atskaitos taškas.
3.Užsimerkę 45-60 sekundžių piešiame nepertraukiamą, ištisinę liniją, stengdamiesi užpildyti kuo didesnį lapo plotą.
4.Linija turi būti aiški ir gerai nubrėžta.
5.Ranka, laikanti rašiklį, turi judėti vidutiniu greičiu, nedarydama aštrių brėžimų.
6.Piešiame ramiai, stengdamiesi, kad linijos būtų kuo įvairesnių krypčių: kad būtų horizontalių, vertikalių ir įstrižų susikirtimų, piešiant apskritas, ovalias, geometrines ir kitokias figūras. Stengiamės išvengti dažnai pasikartojančių, vienodų linijų: tik apskritimų, tik kilpinių, tik geometrinių.
7.Baltą piešinio foną būtina palikti idealiai švarų, be jokių dėmių, užrašų ir pataisymų.

DĖMESIO!
Spalvinant piešinį - testą, pieštukus, flomasterius ir spalvotus rašiklius (iš bendro rinkinio) 
reikia imti tik užsimerkus.


1. Linijos pradžią ir pabaigą būtinai reikia prijungti prie artimiausios linijos (susikirtimo taško). Liniją reikia brėžti ne staigiai, smarkiai spaudžiant rašymo priemonę, o piešiant lengvai tolygiai vidutiniu greičiu. Ranka turi judėti laisvai, tarsi pati savaime. Nepieškite žinomų figūrų (gėlių, namų, medžių).


2. Didelių, vidutinių ir mažų langelių (tuščių plotelių) piešinyje turėtų būti maždaug po 1/3, t.y., trečdalis didelių, trečdalis vidutinių, trečdalis mažų.


3. Jei atsimerkę pamatėte kad piešinyje yra daug didelių langelių, būtina užsimerkti ir dar kurį laiką piešti, stengiantis kad linija neperžengtų lapo ribų.


4. Spalvinant reikėtų prisiminti kad šalia esančių (kaimyninių) langelių, kuriuos riboja linija, negalima spalvinti ta pačia spalva. Ja leidžiama spalvinti tik tokius gretimus langelius, kurie liečiasi susikirtimo taške (yra ,,kaimynai“ įstrižainėje).


5. Langelius būtina spalvinti tolygiai, tvarkingai ir vientisai. Pačius mažiausius (taškelio formos) langelius stenkitės nuspalvinti tik rašikliu.


6. Pieštukus imkite iš bendro rinkinio užsimerkę. Spalvinkite nesirinkdami plotelių išdėstymo vietos: kur ranka nuleido pieštuką, ten ir spalvinkite.


7. Viena spalva spalvinkite nuo 1 iki 12 gardelių. Jei keletą kartų patenka vienas ir tas pats pieštukas, o spalvinti ta spalva jau nesinori – nuspalviname nors 1 gardelę.


8. Spalvinant leidžiama ir rekomenduojama vienu metu naudoti ir pieštukus, ir flomasterius ir spalvotus 
rašiklius.


Mano pirmasis:)

3 komentarai: